Читај ми!

„Лавина" у Нишу – подршка пред такмичење за најбољу песму Европе

Како одбројавамо до почетка Песме Евровизије у Бечу, овогодишњи представници Србије, група „Лавина", издвојили су време поред припрема за највећу сцену у Европи, да се друже са обожаваоцима свих узраста и да се на посебан начин захвале свима који су их подржавали од самог почетка.

Момци из групе „Лавина”, овогодишњи представници Србије на Евровизији, вратили су се тамо где је све почело – у њихову основну школу у Нишу.

Тачно месец дана од победе на ПЗЕ26, основна школа „Коле Рашић” је решила да Луки, Павлу, Бојану, Николи, Андрији и Павлу приреди дочек какав се не заборавља – ходници пуни ђака, осмеси, телефони у рукама и једно питање које се стално понављало: „Може ли фотографија и аутограм?”

„Лавина” бенд – лавина емоција.

„Нек’ су нам живи и здрави и нека уживају у овој тренутној слави. Надамо се да ће их пратити и она још већа слава, и да ће нам донети победу са Евровизије, шта год”, рекао је директор школе Саша Тончев.

Али ово није била само посета из носталгије, већ и прилика да се захвале својим највернијим фановима.

Момци су обишли и факултете на којима су градили не само своје знање, већ и своја пријатељства.

„Сматрам да ће нас они представити на најбољи могући начин и да ће донети неку свежу крв, да кажемо, у ово евровизијско такмичење”, рекао је Милош Јањић, Лукин професор гитаре на Факултету уметности у Нишу.

„Успех који су заправо постигли на музичком такмичењу само је у ствари доказао да су они мултиталентовани и да су они то знали и раније, а сада су то и доказали”, додала је др Оливера Николић, асистент на Грађевинско-архитектонском факултету у Нишу.

„Осећај је диван. Осећам се као да сам се вратио кући, отприлике. Нисам нешто много имао прилике да долазим сад у периоду док се дешавало такмичење, тако да ми је, стварно ми је драго што смо дочекани овако широм отворених руку и професор што је подржавао. И ја мислим да је то некако пун круг”, каже фронтмен „Лавине“ Лука Аранђеловић.

Од школских клупа до евровизијске бине 12. маја у првом полуфиналу – њихов пут тек добија најгласније поглавље.

А подршка – она је, чини се, већ на највишем нивоу.

субота, 28. март 2026.
5° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом