Јаков Јозиновић за РТС уочи концерата у Београду и Новом Саду: Ова турнеја је све о чему сам сањао

Јаков Јозиновић, један је од најпопуларнијих младих музичара и певача у региону. Емотивна извођења и енергија су учиниле да га, како кажу, публика заволи преко ноћи. У разговору за РТС уочи концерата у Београду и Новом Саду каже да су шест заказаних наступа у Сава центру за њега велика привилегија, а да је овогодишња турнеја све о чему је сањао.

Регионална звезда Јаков Јозиновић ће специфичне интерпретације хитова певати публици 14. марта у Спенсу у Новом Саду, а 27. марта у Сава центру, после којег га очекује још пет концерата у Плавој дворани.

У разговору за РТС наводи да би био најзахвалнији да су му дали једно вече у Сава центру, али да су за њега шест концерата у Сава центру велика привилегија, као и да осећа огромно страхопоштовање према Плавој дворани.

Ваша популарност је у врло кратком року нагло порасла. Како ви објашњавате тај изненадни успех?

Pробао сам у једном трену размишљат да ли се ту нешто може објаснит, али онда сам схватио да можда у ствари не треба објаснит. Ово је све толико спонтано, а заправо је управо онако како је требало испаст.

Нова песма је брзо постала вирална на друштвеним мрежама. Да ли сте очекивали такав одјек публике?

Ово је занимљиво питање, зато што када смо је радили осјетили смо да би се нешто у тој пјесми могло догодит, да пробуди у људима овисност о њој, да је не желе престат слушат, али да ће овако добро проћ, нисам могао очекивати.

Колику улогу данас имају друштвене мреже у грађењу музичке каријере?

Ово моје је прави пример. Мене су друштвене мреже изградиле, оне некада носе и јако лоше ствари али једнако тако имају простора за тако предивне ствари, ја управо то желим гајит и да све ово што радимо на друштвеним мрежама буде најбоља могућа прича.

Шта публика може да очекује од вас у наредном периоду? Нове песме, албум, још више наступа?

Моја будућност је дефинитивно ова година и то је цијела турнеја која ће бити све о чему сам сањао и све оно што нису видели, а једнако тако ће и добити албум по којем је турнеја названа, тако да ће добити мојих десет пјесама барем.

четвртак, 19. фебруар 2026.
10° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом