Фестивал „Музика класика лајт“ на Калемегдану

Наступом вокалног квартета „Свети Роман“ у Музичком павиљону на Калемегдану, вечерас почиње 8. Фестивал уметничке музике „Музика класика лајт“.

Фестивал је конципиран као циклус концерата који класичну музику афирмише у синтези са другим музичким жанровима.

У пет фестивалских дана, на вечерњим концертима на отвореном, наступиће истакнути уметници и ансамбли, са жељом да класичну музику приближе најширој публици.

Концерт под називом „Живот је маскенбал“ сутра ће одржати „Фор соул квартет“, дан касније наступа Јеврем Ћосић квартет са програмом „Сешн на Калишу“.

Концерт „Класично добро“ квартета „Интермецо“ најављен је за 31. мај, док је за 1. јун заказан наступ Дечјег хора РТС-а са диригентом Снежаном Деспотовић под називом „Из дечјег срца“.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

среда, 21. јануар 2026.
-1° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом