Читај ми!

Једна битка за другом и Грешници доминирали на Наградама критичара

Неколико битака већ је добијено за сценаристу и редитеља Пола Томаса Андерсона. Његов акциони филм „Једна битка за другом“ проглашен је за најбољи филм на додели Награда критичара, а Андерсон је освојио и награду за најбољег редитеља.

Успех филма Једна битка након друге (One Battle After Another) стиже нешто мање од месец дана након што је Андерсонов филмски спектакл предводио листу номинација за Златни глобус са укупно девет номинација, укључујући оне за најбољи филм, режију и сценарио, као и бројне глумачке номинације за Леонарда Дикаприја, Чејс Инфинити, Тејану Тејлор, Бенисија дел Тора и Шона Пена.

Андерсон није био једини редитељ који је недавно имао разлога за славље – Грешници (Sinners) Рајана Куглера, који је недавно добио седам номинација за Златни глобус, освојио је четири награде, укључујући ону за најбољи оригинални сценарио (Куглер), најбољи кастинг (нова и дуго очекивана категорија) и најбољег кастинг директора за Франсин Мајслер.

Мајлс Кејтон је победио у категорији најбољег младог глумца или глумице, док је Лудвиг Јорансон освојио награду за најбољу музику.

Џеси Бакли освојила је награду за најбољу глумицу за своју блиставу улогу у филму Хамнет редитељке Клое Џао, док је Тимоти Шаламе проглашен за најбољег глумца за улогу у филму Марти Величанствени (Marty Supreme) Џоша Сафдија.

Џејкоб Елорди освојио је награду за најбољег споредног глумца за улогу чудовишта у Франкенштајну Гиљерма дел Тора, док је Еми Медиган освојила награду за најбољу споредну глумицу за улогу у филму Оружја (Weapons),Зака Крегера.

Кеј-поп Демон хантерс (Demon Hunters) је освојио награду за најбољи анимирани филм, а песма Golden проглашена је за најбољу песму.

У категорији мини-серија, „Нетфликсова“ изузетно хваљена серија Адолесценција (Adolescence) остварила је велики успех – Ерин Доерти, Стивен Грејем и новајлија Овен Купер освојили су награде за своје глумачке улоге, док је сама серија однела главну награду. Сара Снук освојила је глумачку награду за улогу у серији All Her Fault.

У категорији драмских серија, глумачке награде освојили су Риа Сихорн за Плурибус (Plirubus), Трамелл Тилман за Severance, као и Ноа Вајл и Катерлин Ланаса за The Pitt.

Jimmy Kimmel Live! проглашен је за најбољу ток-шоу емисију, док је Студио (The Studio) освојио награду за најбољу комичну серију, а две њене звезде, Сет Роген и Ајк Баринхолц, добиле су глумачке награде. Џин Смарт из серије Преваранти (Hacks) и Џенел Џејмс из Abott Elementary такође су освојиле глумачке награде.

среда, 07. јануар 2026.
-3° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом