Tužiteljka MKS zabrinuta zbog mogućih ratnih zločina u Gazi

Glavni tužilac Međunarodnog krivičnog suda Fatou Bensouda izrazila je zabrinutost zbog nedavnog talasa nasilja u Gazi, ocenjujući da je moguće da su Izrael i Hamas počinili ratne zločine.

Bensouda je u saopštenju izrazila "veliku zabrinutost" zbog upotrebe oružja izraelskih snaga prema Palestincima tokom masovnog protesta duž granice Gaze sa Izraelom.

"Nasilje nad civilima – u situaciji kakva je u Gazi" možda predstavlja ratne zločine, navela je Bensouda u saopštenju.

Ali očigledno aludirajući na Hamas koji upravlja Gazom, prenosi AP, ona je takođe rekla da bi "upotreba prisustva civila u svrhu zaštite vojnih aktivnosti" mogla takođe da bude ratni zločin.

Palestinski zdravstveni zvaničnici saopštili su da je najmanje 31 osoba ubijena kada su izraelske snage otvorile vatru. Sa druge strane, Izrael tvrdi da su protesti "dimna zavesa" za napade na njegovu vojsku.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

уторак, 22. април 2025.
20° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом