HRV: Pripadnici vojske i policije u Nigeriji zlostavljali žene

Organizacija za zaštitu ljudskih prava Hjuman rajts voč saopštila je da vladini zvaničnici, vojska i policija u Nigeriji siluju i seksualno iskorišćavaju žene koje su pobegle od ekstremista Boko Harama, umesto da ih štite.

Nedostatak hrane, lekova i odeće u izbegličkim kampovima pojačava ranjivost žrtava, među kojima ima mnogo žena i dece, navodi se u izveštaju organizacije sa sedištem u Njujorku.

Hjuman rajts voč je u junu dokumentovao silovanja i seksualno iskorišćavanje 37 žena, od kojih su četiri rekle da su najpre drogirane, a potom napastvovane.

Neke od žrtava navele su da su imale seksualne odnose u zamenu za hranu za svoju decu, navodi agencija AP.

Predsednik Nigerije Muhamed Buhari naredio je šefovima policije i gradonačelnicima ugroženih oblasti da odmah istraže navode o zlostavljanju žena.

U saopštenju njegove vlade se navodi da će oni "učiniti sve da zaštite najranjivije stanovnike Nigerije".

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

уторак, 22. април 2025.
16° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом