среда, 18.08.2021, 18:19 -> 18:54
Извор: Вијести
Crnogorska policija podnela krivičnu prijavu protiv Belivuka i Miljkovića
Crnogorska policija podnela je Specijalnom državnom tužilaštvu krivičnu prijavu protiv Veljka Belivuka, Marka Miljkovića, J. N. i Ž. R. zbog sumnje da su stvorili kriminalnu organizaciju, počinili teško ubistvo i teško ubistvo pomaganjem.
Iz Specijalnog državnog tužilaštva (SDT) je saopšteno da se Belivuk i N. N. lice sumnjiče da su u drugoj polovini 2020. formirali kriminalnu organizaciju "koja za cilj ima vršenje krivičnih dela za koja se po zakonu može izreći kazna zatvora u trajanju od četiri godine ili teža kazna, radi sticanja nezakonite dobiti i moći", prenose podgoričke Vijesti.
"Delovanje kriminalne organizacije je planirano na duže vreme, uz primenu tačno određenih pravila i unutrašnje kontrole i discipline, a svaki član kriminalne organizacije je imao unapred određen zadatak i ulogu", navodi SDT.
Kako dodaje, u delovanju kriminalne organizacije planirana je primena zastrašivanja i nasilja.
"Organizatori su lično ili preko drugih članova organizacije vrbovali lica za članove kriminalne organizacije, pa su pored za sada N. N. lica, članstvo u kriminalnoj organizaciji prihvatili M. M., J. N. i Ž. R", saopšteno je iz SDT-a.
Tužilaštvo za organizovani kriminal u Srbiji podiglo je optužnicu protiv Veljka Belivuka, Marka Miljkovića i ostalih pripadnika njihove organizovane kriminalne grupe, koja je delovala pod velom partizanove navijačke grupe "Principi".
Коментари