среда, 23.08.2017, 17:07 -> 18:20
Извор: Танјуг
Aleksandar Obradović savetnik Zaeva za ekonomska pitanja
Bivši direktor "Elektroprivrede Srbije" Aleksandar Obradović postavljen je za spoljnog savetnika za ekonomska pitanja i saradnju Makedonije i zemalja regiona u kabinetu premijera Zorana Zaeva, a njegova plata je oko 144.000 dinara (72.000 denara).
To je sadržano u odgovoru vladine Informativne službe na pitanje portala MKD o angažovanju Aleksandra Obradovića u kabinetu premijera.
Podseća se da je Obradović spominjan kao mogući direktor državne energetske kompanije "Elektrane Makedonije" (ELEM).
Navodi se i da je Obradović nedavno vladinom odlukom, koja se primenjuje samo za osobe koje su od posebnog ekonomskog, kulturnog, sportskog i drugog interesa za zemlju, dobio makedonsko državljanstvo. MKD piše da je do odustajanja od postavljenja Obradovića u ELEM-u došlo nakon pisanja makedonskih medija da je Obradović dobio kancelariju u toj kompaniji.
Makedonska opoziciona partija VMRO–DPMNE, bivšeg premijera Nikole Gruevskog, ocenila je da je Obradović "balkanski ološ" i izrazila sumnju da Zaev namerava da ga postavi za direktora državne energetske kompanije i da bi to mogao da bude "prvi korak" u njenoj rasprodaji.
VMRO–DPMNE je s tim u vezi ranije saopštio da se makedonska javnost pita kako je moguće da Zaev planira da na mesto direktora ELEM-a postavi čoveka koji je, kako se navodi, izbačen iz "Elektroprivrede Srbije" zbog nemara i neodgovornosti.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар