nedelja, 06.08.2017, 17:39 -> 17:51
Izvor: Tanjug
Hrvatski ministar: Mera na uvoz za 168 zemalja, ne samo za region
Uoči sastanka regionalnih ministara u Sarajevu, hrvatski ministar poljoprivrede Tomislav Tolušić kaže da se hrvatska mera na uvoz poljoprivrednih proizvoda odnosi na ukupno 168 zemalja sveta, a ne samo na zemlje u okruženju, ali dodaje da je spreman na razgovor.
"Ni u kom slučaju nije bila intencija nanošenje štete susednim zemljama. Žao mi je ako se to ispolitiziralo, to definitivno tako nije trebalo biti", rekao je Tomislav Tolušić, prenosi N1.

Hrvatski ministar smatra da ne postoje razlozi za protivmere Srbije.
"Očekujem da ćemo sesti sa ministrima iz susednih zemalja kroz nedelju ili dve i da ćemo videti tačno u čemu je problem. Do sada smo dobili samo prigovor Srbije i videćemo šta se može napraviti po tom pitanju", rekao je Tolušić.
Ministar trgovine, turizma i telekomunikacija Srbije Rasim Ljajić rekao je juče da još nema formalnog odgovora Evropske komisije na žalbu Srbije, povodom mera Hrvatske na uvoz poljoprivrednih proizvoda iz Srbije, ali na osnovu neformalnih informacija, Brisel smatra da se radi o kršenju Sporazuma o stabilizaciji i pridruživanju.
Uputstvo
Komentari koji sadrže vređanje, nepristojan govor, neproverene optužbe, rasnu i nacionalnu mržnju kao i netoleranciju bilo kakve vrste neće biti objavljeni. Govor mržnje je zabranjen na ovom portalu. Komentari se moraju odnositi na temu članka. Prednost će imati komentari gramatički i pravopisno ispravno napisani. Komentare pisane velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i kraćenja komentara koji će biti objavljeni. Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu webdesk@rts.rs. Polja obeležena zvezdicom obavezno popunite.
Broj komentara 3
Pošalji komentar160+ zemalja...
Ali u Hrvatsku izvoze,od njih 160 i nesto,najvise zemlje iz regije.
Razlozi za protivmere
Ako on ne misli, svi drugi misle.
ostro
Sa Hrvatima treba samo ostro. Povecati takse na njihove proizvode za 500%, tako da ih niko ne kupuje u regionu.
A i ne znam koji je to njihov proizvod bolji od nekog naseg...