Opšti izbori u BiH biće raspisani u maju 2018.

Centralna izborna komisija BiH ima zakonsku obavezu da raspiše opšte izbore u toj zemlji u maju 2018, a predsednica te komisije Irena Hadžiabdić izjavila je da nema nijednog razloga da to ne bude učinjeno.

"Mislim da bi, ako to ne učinimo, svi završili u tužilaštvu, jer bismo prekršili zakon", rekla je Hadžiabdićeva novinarima nakon potpisivanja Memoranduma o razumevanju između CIK-a i Misije OEBS-a u BiH.

Hadžiabdićeva je dodala da će opšti izbori biti održani u prvoj nedelji oktobra naredne godine, te da bi jedini razlog da se izbori ne održe u tom terminu mogao biti neki verski praznik, koji bi se poklopio sa datumom održavanja izbora u BiH.

Napomenula je da saradnja CIK-a sa OEBS-om traje od 2001. godine, te da je u radu CIK-a do 2005. godine kroz međunarodno članstvo učestvovao i predstavnik OEBS-a.

Šef Misije OEBS-a u BiH Džonatan Mur je poručio da "nema šanse" da se izbori u BiH odlože, te podsetio da je prvi zadatak te misije u BiH bio sprovođenje izbora, koji su održani 1995. godine, a da je već 2002. godine odgovornost prebačena na CIK BiH.

Poručio je da do sledećih izbora – 2018. godine mora doći do reforme Izbornog zakona u BiH, ističući da je to odgovornost političkih lidera u BiH.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

уторак, 22. април 2025.
20° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом