Читај ми!

RAT U UKRAJINI

Posle sastanka u bazi Ramštajn, Zelenski doputovao u Rim; Moskva: Dve osobe poginule u granatiranju Hersonske oblasti

Rat u Ukrajini – 1.051. dan. Nakon što je održan sastanak Kontakt grupe za odbrnu Ukrajine u američkoj vazduhoplovnoj bazi Ramštajn u Nemačkoj, ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski otputovao je u radnu posetu Italiji. Dve osobe su poginule, a šest je povređeno tokom ukrajinskog granatiranja dva naselja u Hersonskoj oblasti, saopštava Moskva.

После састанка у бази Рамштајн, Зеленски допутовао у Рим; Москва: Две особе погинуле у гранатирању Херсонске области После састанка у бази Рамштајн, Зеленски допутовао у Рим; Москва: Две особе погинуле у гранатирању Херсонске области

Mediji prenose da Vašington planira da na današnjem sastanku Kontakt grupe o Ukrajini u vazduhoplovnoj bazi Ramštajn u Nemačkoj saopšti Kijevu dodelu nove pomoći - oružje i municiju u vrednosti od 500 miliona dolara.

Predsednik Volodimir Zelenski, koji je potvrdio svoje učešće na "Ramštajnu", istakao je da je ključna stvar za Ukrajinu da nastavi da jača protivvazdušnu odbranu, da joj se pruži mogućnost "da što manje tera ruske vojne letelice od svojih gradova i granica".

Visoki zvaničnik Pentagona, s druge strane, ukazuje da tim sadašnjeg američkog predsednika Džozefa Bajdena neće imati vremena da prebaci Kijevu  vojnu pomoć vrednu više od dve milijarde dolara pre inauguracije novoizabranog predsednika Donalda Trampa.

Dok se traži rešenje za odbranu Ukrajine, sukobi na frontu ne prestaju.

U ruskim udarima vođenim vazdušnim bombama na Zaporožje poginulo je 13 ljudi, a najmanje 63 ih je ranjeno.

Kijev je saopštio da je uništena ruska komanda u Donjeckoj oblasti i napadnuto skladište nafte koje opslužuje aerodrom u u ruskom gradu Engelsu.

I Moskva je uzvratila preciznim napadima. Napadnuti su ukrajinski vojni aerodromi i skladišta dronova, potvrdilo je Ministarstvo odbrane Ruske Federacije. 

недеља, 23. фебруар 2025.
0° C

Коментари

Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом
Predmeti od onixa
Уникатни украси од оникса