Читај ми!

Demonstranti zapalili prostorije SNS-a u Valjevu i demolirali ulaz u Gradsku upravu, incidenti u više gradova

Grupa demonstranata razbila je stakla i zapalila prostorije Srpske napredne stranke u Valjevu, gde se održava protestni skup koji su organizovali gimnazijalci iz tog grada zbog, kako su naveli, preterane upotrebe policijske sile u četvrtak. Demoliran i ulaz u zgradu valjevske Gradske uprave i tužilaštva. Razbijeni i prozori Srpske radikalne stranke u Zemunu. Incidenti na Novom Beogradu i Novom Sadu, protesti i u Čačku, Kraljevu, Leskovcu, Kniću...

Protestni skup u Valjevu počeo je ispred Gimnazije, a okupljeni su Bulevarom palih ratnika došli do policijske uprave u tom gradu, ispred koje je bila raspoređena policija u opremi za razbijanje demonstracija.

Tokom šetnje, jedna grupa maskiranih muškaraca krenula je da baca pirotehnička sredstva, polomila stakla i zapalila prostorije Srpske napredne stranke. Intervenisali su vatrogasci.

Takođe, maskirani demonstranti sa drvenim palicama i pirotehnikom demolirali su ulaz u zgradu Gradske uprave i tužilaštva u Valjevu.

Policija je u Ulici Vuka Karadžića ispalila suzavac i krenula u juriš prema demonstrantima koji su na policiju bacali protehniku, topovske udare i razne predmete.

Nešto posle 22.30, većina učesnika protesta se razišla. Ostale su manje grupe raspoređene u širem centru Valjeva.

Gimnazijalci u blokadi naveli su ranije danas da organizuju skup zbog policijske preterane upotrebe sile na protestu u četvrtak i pozvali građane Srbije na skup.

Na proteste su stigle i grupe iz Beograda, Lazarevca, Novog Sada, Loznice, Šapca, Rume i drugih gradova i mesta.

Skupu su prisustvovali i glumci Dragan Bjelogrlić, Milan Marić, Danijela Nela Mihajlović, reditelj Milan Nešković...

Ranije danas, gradonačelnik Valjeva Lazar Gojković pozvao je sve, bez obzira na mišljenje i stavove, da u taj grad ponovo donesu mir, razumevanje i dijalog, da se uzdrže od napada na policiju i prestanu sa sukobima, naglasivši da nasiljem, kritikama i uvredama niko nikada nije izgradio bolji grad niti društvo.

Protestna šetnja organizovana je i u Kraljevu, gde je kolona stigla ispred sedišta gradskog MUP-a. Tamo je kordon policije, ulica je zatvorena. Ispred zgrade u kojoj je sedište SNS-a nema nikoga i mirno je kao i prethodnih večeri.

Protesti su i na Novom Beogradu u blizini sedišta Srpske napredne stranke u Ulici Palmira Toljatija.

Okupljanje demonstranata je počelo na kružnom toku kod opštine Novi Beograd i na Avijatičarskom trgu u Zemunu. Raspoređeni su i kordoni policije.

U jednom trenutku, nekoliko demonstranata na Novom Beogradu napalo je verbalno ekipu RTS-a, nazivajući je pogrdnim imenima, poručivši joj da ne sme da snima i da se skloni sa protesta.

Sa raskrsnice Bulevara Mihajla Pupina i Maršala Tolbuhina, kolona je krenula ka sedištu SNS-a u Ulici Palmira Toljatija, gde ih je zaustavio policijski kordon.

Kasnije su se uputili ka Opštinskom odboru stranke u Ulici Džona Kenedija, gde je policija ispalila desetak šok bombi i suzavac, nakon čega se deo okupljenih povukao, a policija nastavila da potiskuje demonstrante ka kružnom toku Novi Beograd.

Demonstranti su se potom razišli u više pravaca, dok se manja grupa njih vratila na raskrsnicu ili otišla ka kružnom toku na Novom Beogradu. Policija je potom u više navrata reagovala ispaljivanjem šok bombi i suzavca na raskrsnici Bulevara Mihajla Pupina i Maršala Tolbuhina i u Ulici Džona Kenedija.

Zemunu je jedna grupa demonstranata polila farbom i razbila stakla na prostorijama Srpske radikalne stranke u Karađorđevoj ulici.

Protestno okupljanje i u studentskom kampusu u Novom Sadu pod parolom "Večeras čistimo grad - sloboda ostaje".

U Bulevaru Mihajla Pupina, policija je potisnula demonstrante koji su kamenicama i topovskim udarima gađali prostorije Pokreta socijalista i Srpske radikalne stranke.

Kod Banovine je postavljen kordon, a policija i Žandarmerija nalazi se na oba kraja Bulevara cara Lazara kod studentskog kampusa.

Okupljeni na protestu u Čačku prošetali su do Gradskog odbora SNS-a ispred koga je kordon policije.

Protesti se održavaju i u Leskovcu, Kniću...

недеља, 17. август 2025.
23° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом