Ministarstvo za brigu o porodici doniralo klima uređaje porodilištu u Višegradskoj

Ministarstvo za brigu o porodici i demografiju, uz podršku društveno-odgovornih kompanija, doniralo je porodilištu u Višegradskoj rashladne uređaje.

Ministarka Milica Đurđević Stemankovski rekla je nakon uručenja da Ministarstvo za brigu o porodici i demografiji nije nadležno za zdravstvene ustanove, ali jeste odgovorno i nadležno za sva ona pitanja koja se tiču porodice, trudnica, porodilja i naše dece.

Ministarka je kazala da je nakon spekulacija u medijima prethodnih dana, Vlada Srbije hitno reagovala, a da su vanredni vremenski uslovi naložili i vanrednu reakciju, navodi se u saopštenju Ministarstva.

"Mi smo odgovorno postupili, nismo se u minulom periodu bavili pisanjem saopštenja, nismo izlazili pred medije, kamere i nismo se bavili marketingom i populizmom, već smo se trudili da rešimo problem koji je nastao zbog zaista vanredno visokih temperatura", rekla je Đurđević Stamankovski.

Prema njenim rečima, ministarstvo na čijem je čelu trudiće se da sva porodilišta širom Srbije budu adekvatno opremljena i pripremljena na nove vremenske uslove.

"Stručnjaci kažu da se potrošnja električne energije izjednačila sa onom u zimskom periodu, što pokazuje da ovo zaista jesu vanredni uslovi. Ali sa druge strane, mi jesmo kadri da na njih odgovorimo", navela je Đurđević Stamenkovski.

Direktor Klinike za ginekologiju i akušerstvo UKCS Aleksandar Stefanović rekao je da to porodilište postoji već 101 godinu, a da 365 dana 24 sata ne zatvara svoja vrata.

Klinika ni u ovim relativno vanrednim uslovima nije posustala ni u jednom segmentu svog posla.

"Sve funkcioniše kako funkcioniše i u normalnim uslovima, stanje je potpuno redovno", rekao je Stefanović i naveo da su u klinici bili spremni i na ovakve vremnske uslove, ali da je svaka pomoć koja stigne dobrodošla.

U prethodna dva dana donirano je 60 klima uređaja različite snage, a montaže su u toku.

субота, 23. мај 2026.
15° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом