Читај ми!

Tuča u kosovskoj skupštini, Kurti poliven vodom

Sukob poslanika vladajuće stranke Samoopredeljenje i opozicione Demokratske partije počeo je nakon što je poslanik Mergim Ljuštaku prišao premijeru Aljbinu Kurtiju, koji je bio za govornicom, i polio ga vodom.

Ministar Hekuran Murati je ustao da zaštiti Kurtija, a Ljuštaku se okrenuo i prema Besniku Bisljimiju, dok ga je ovaj gađao flašom vode i pogodio u lice.

U fizičko guranje i udaranje su se uključili i ostali poslanici DPK-a i vladajuće stranke.

Tada je intervenisalo obezbeđenje Aljbina Kurtija, pokušavajući da rastera umešane u fizički obračun, sve dok premijer nije uklonjen iz mase.

Za to vreme čulo se kako predsednik parlamenta Gljauk Konjufca poziva na smirenost.

Između opozicionih stranaka i vladajućeg pokreta Samoopredeljenje mesecima traje neslaganje oko političkih zbivanja na KiM, a pre svih zbog situacije na severu, zbog koje opozicija traži smenu vlade Aljbina Kurtija i nove izbore.

Sukobu poslanika prethodilo je postavljanje natpisa "Zdravo" na govornici i jednoj od klupa za ministre, a onda i dodavanje fotografije premijera Aljbina Kurtija u liku Pinokija.

Predsednik skupštine odredio je višesatnu pauzu nakon sukoba poslanika.

Nešto kasnije u odnosu na događanja u skupštini, ispred nje došlo je do sukoba aktivista Socijaldemokratske partije, nastale od nezadovoljnih Kurtijevih pristalica i policije.

Policija je nameravala da spreči aktiviste SDP-a da organizuju performans kojim su poslanici te stranke hteli da ukažu na prisluškivane a objavljene razgovore šefa poslaničke grupe Samoopredeljenja Mimoze Kusari Ljilja sa članom Srpske liste Slavkom Simićem.

петак, 21. август 2026.
36° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом