Vučić na otvaranju Sajma: Ovde smo svi partneri, podeljeni nemamo čemu da se nadamo

Predsednik Aleksandar Vučić svečano je otvorio 21. Međunarodni sajam privrede u Mostaru, na kojem je Srbija zemlja partner. Istakao je da će nastaviti da radi na jedinstvenom tržištu, kao i da podeljeni na sitne države nemamo čemu da se nadamo u odnosima sa svetom. Ranije danas Vučić se sastao sa Bojkom Borisovim, a tokom poslepodneva je posetio i Trebinje.

13.15 – Nakon otvaranja, direktorka sajma Dalfina Bošnjak, Vučić i Čović dali su izjave za medije. Predsednik Srbije je poručio da će srpski privrednici doći u Mostar i sledeće godine. "Želimo da pokažemo ljudima koliko je ovo važno područje za nas", rekao je Vučić.

12.30 – Vučić sa visokim zvaničnicima u Mostaru obišao nacionalni štand Srbije. Na štandu su ih dočekali zvuci trube orkestra Dejana Petrovića.

11.40 – Predsednik Vučić je obraćajući se okupljenima rekao da su na sajmu svi partneri i da će nastaviti da radi na formiranju jedinstvenog tržišta.

11.15 – U toku je svečanost povodom otvaranja 21. Međunarodnog sajma privrede u Mostaru, kojoj prisustvuje i predsednik Srbije.

10.25 – Predsednik Vučić je na konferenciji za novinare nakon sastanka sa Borisovim rekao da bi bilo kakav sukob vratio region 100 godina unazad.

09.40 – Predsednik Srbije Aleksandar Vučić se sastao sa bugarskim premijerom Bojkom Borisovim.

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić boravio je u dvodnevnoj poseti Mostaru, posle čega je posetio i Trebinje.

Na početku radnog dana Vučić se sastao sa Borisovim, a nakon sastanka koji je trajao duže nego što je planirano poručio je da će Srbija učiniti sve što je u njenoj moći da očuva mir i stabilnost na Balkanu.

Vučić je zatim prisustvovao svečanosti povodom otvaranja 21. Međunarodnog sajma privrede u Mostaru.

Zahvalio je Mostarcima na gostoprimstvu i rekao da mu je ovo četvrta godina da dolazi na Sajam privrede u taj grad. Ističe da će, ako bude pozvan, doći i sledeće godine i da se nada da će biti još više izlagača.

Vučić je naveo da su na sajmu svi partneri, ali i da podeljeni na male države nemamo čemu da se nadamo u odnosu sa svetom.

Predsednik PKS-a Marko Čadež, koji je u Mostaru, rekao je za RTS da raste obim ukupne trgovine sa BiH i da je razmena i roba i usluga prešla dve milijarde.

"Ovo je značajno tržište za nas, rastu i investicije srpskih kompanija u BiH, otvaraju proizvodne pogone i preduzeća", rekao je Čadež ističući da je sajam u Mostaru najveći regionalni događaj kada je privreda u pitanju.

Vučić je juče razgovarao sa hrvatskim članom Predsedništva Bosne i Hercegovine Draganom Čovićem, sa kojim se saglasio da je ekonomska saradnja najbolji put ka očuvanju mira i stabilnosti u regionu.

Број коментара 19

Пошаљи коментар
Види још

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

среда, 12. март 2025.
22° C

Коментари

Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом
Predmeti od onixa
Уникатни украси од оникса