среда, 08.02.2017, 17:45 -> 18:07
Извор: Танјуг
Priština bez podrške za Unesko, savetovano odlaganje
Međunarodna zajednica savetovala je prištinskim vlastima da ove godine ne apliciraju za prijem Kosova u Unesko jer će teško moći da obezbedi potrebnu dvotrećinsku većinu glasova, rekla su dva neimenovana zvaničnika kosovske vlade, prenosi "Koha".
Kosovska vlada još nije donela odluku da li će podneti zahtev za učlanjenje u Unesko i navodi da se u planu rada vlade za ovu godinu pominju pripreme za članstvo u EU, ali ne i Organizaciju UN za obrazovanje, nauku i kulturu, piše prištinski list.
Odluka još nije doneta i još je rano da se o tome govori, istakao je kosovski ministar spoljnih poslova Enver Hodžaj.
Kosovo 2015. godine nije uspelo u pokušaju da se učlani u Unesko, a Koha navodi da su Kosovu za to nedostajala tri glasa.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар