Читај ми!

Još jedna optužnica za navodne ratne zločine

Specijalno tužilaštvo u Prištini podiglo je optužnicu Osnovnom sudu protiv okrivljenih S.S. i M.S. zbog sumnje da su tokom sukoba na Kosovu pre 25 godina počinili ratni zločin.

Prema navodima optužnice, za okrivljene navodno postoji “osnovana sumnja da su u periodu 1998-1999.godine, sa umišljajem i saučesništvom, izvršili krivična dela: ubistvo, fizičko i psihičko zlostavljanje, pljačku pokretne imovine civilnog stanovništva”.

“Ovim su, u saizvršilaštvu, izvršili krivično delo Ratni zločin protiv civilnog stanovništva, sankcionisano članom 142, u vezi sa članom 22 Krivičnog zakona Socijalističke Federativne Republike Jugoslavije (u daljem tekstu: ZP-RSFJ), tj. zakona koji je važio u vreme izvršenja krivičnog dela”, navodi se u saopštenju tužilaštva.

Ne precizira se gde su osumnjičeni počinili dela koja im se pripisuju.

субота, 03. мај 2025.
23° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом