Читај ми!

Beograd i Ljubljana na zajedničkom putu razvoja brze železnice

Gradonačelnici Beograda i Ljubljane potpisali su u glavnom gradu Srbije pismo o namerama, kojim se definiše inicijativa za razvoj brze železnice između Centralne i Jugoistočne Evrope.

Deo projekta, koji je pokrenuo prvi čovek Ljubljane, pored Srbije i Slovenije, trebalo bi da budu i Evropska komisija, Austrija, Italija, Hrvatska, Bugarska i Turska.

Gradonačelnik Ljubljane Zoran Janković smatra da će se manje koristiti avioni.

"Ako želimo da dolazi u nekim boljim vremenima do razmene ljudi, robe, mislim da je pruga najvažnija, pruga koja je nastala pre 200 godina, ovim dobija jedan novi moment", ocenio je Janković.

Zoran Radojičić, gradonačelnik Beograda, kaže da je vrlo važno da takve inicijative kreću od lokalnih samouprava.

"Da pokažemo još jednom da gradovi, ovako značajni, veliki i lepi gradovi mogu da utiču na razvoj celog regiona, na konekciju između država, a što je još važnije bliskiju i bolju saradnju između svih građana ovih gradova", istakao je Radojičić.

уторак, 22. април 2025.
17° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом