Popović: Vlada izdvojila 90 miliona dinara za inovacione projekte

Vlada Republike Srbije izdvojila je iz budžeta 90 miliona dinara u okviru konkursa za inovacione projekte za fizička i pravna lica, izjavio je ministar za inovacije i tehnološki razvoj Nenad Popović.

Ministar Popović je objasnio da na konkursu koji će biti otvoren do 9.oktobra, pravna lica mogu da konkurišu za sredstva u iznosu do dva miliona dinara po projektu, dok fizička lica mogu da konkurišu za sredstva do 400.000 dinara po projektu.

30958587 Поповић у посети компанији Popović u poseti kompaniji "Agrounik" u Šimanovcima

Popović je prilikom posete kompaniji "Agrounik" u Šimanovcima naglasio da vlada na ovaj način želi da pospeši saradnju nauke i privrede i da motiviše kompanije i fizička lica da što više sarađuju sa fakultetima, institucijama i naučno-istraživačkim organizacijama. 

"Tako će se mnogo više koristiti inovacije i nove tehnologije u industriji, a kao rezulata dobićemo veću konkurentnost domaće industrije, rast izvoza i što je najvažnije otvaranje novih radnih mesta u visokotehnološkom sektoru", rekao je Popović.

Ministar je izrazio zadovoljstvo što je posetio kompaniju "Agrounik" koja je, kako je rekao, prethodnih godina iskoristila više od 20 miliona dinara kroz konkurse ministarstva za nauku i Fonda za inovacionu delatnost.

On je dodao da će ova kompanija u narednom periodu dobiti još 11 miliona dinara. 

"To su veliki projekti, ali su i rezultati ulaganja izvanredni za državu. Ova komapnija ima 41 zaposlenih, među njima je 28 inženjera i tri doktora nauka, a 60 odsto svojih proizvoda plasira na domaće tržište, dok ostatak izvozi u region", naveo je ministar.

Snežana Đorđević, vlasnica kompanije "Agrounik" koja se bavi proizvodnjom i prodajom mikrobioloških preparata za poljoprivredu, rekla je da je kompanija zahvaljujući sredstvima dobijenim od ministarstva nauke i Fonda za inovacionu delatnost razvila laboratorije za mikrobiologiju, za agrohemiju i za molekularnu genetiku.

"Uspeli smo da okupimo mlade kadrove koji rade na našim projektima i da proizvode plasiramo na tržiste Srbije i celog regiona, a planiramo izvoz u Rusiju i na Istok", rekla je Đorđevićeva. 

Pomoćnik ministra prosvete, nauke i tehnološkog razvoja, Saša Stojanović, rekao je da se poziv za novi konkurs za inovacione projekte nalazi na sajtu tog ministarstva gde se mogu naći sve potrebne informacije i formulari za prijavu.

Broj komentara 1

Pošalji komentar
(petak, 22.sep.2017 21:32)
anonymous

Tako Ministre

insistirajte na konkretnim projektima saradnje privrede i naučnih institucija.

Uputstvo

Komentari koji sadrže vređanje, nepristojan govor, neproverene optužbe, rasnu i nacionalnu mržnju kao i netoleranciju bilo kakve vrste neće biti objavljeni. Govor mržnje je zabranjen na ovom portalu. Komentari se moraju odnositi na temu članka. Prednost će imati komentari gramatički i pravopisno ispravno napisani. Komentare pisane velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i kraćenja komentara koji će biti objavljeni. Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu webdesk@rts.rs. Polja obeležena zvezdicom obavezno popunite.

Zaključano: Otključajte povlačenjem strelice u desno ...
subota, 15. mart 2025.
15° C

Komentari

Dvojnik mog oca
Verovatno svako od nas ima svog dvojnika sa kojim deli i sličnu DNK
Nemogućnost tusiranja
Ne tuširate se svakog dana – ne stidite se, to je zdravo
Cestitke za uspeh
Da li ste znali da se najbolje gramofonske ručice proizvode u Srbiji
Re: Eh...
Leskovačka sprža – proizvod sa zaštićenim geografskim poreklom
Predmeti od onixa
Unikatni ukrasi od oniksa