Balać: Podneta krivična prijava protiv dekana Ekonomskog fakulteta zbog diskriminacije

Student Fakulteta tehničkih nauka Univerziteta u Novom Sadu Vladimir Balać rekao je danas da su studenti koji žele da uče sa Ekonomskog fakulteta Univerziteta u Beogradu podneli krivičnu prijavu protiv dekana tog fakulteta Žakline Stojanović zbog diskriminacije, jer je određenim studentima omogućeno da polažu ispite, dok drugima nije.

Balać je na konfrenciji za novinare u Pionirskom parku rekao da je krivična prijava podneta Prvom osnovnom javnom tužilaštvu u Beogradu, odnosno glavnom tužiocu Ljubivoju Đorđeviću.

"Oštećena grupa studenta Ekonomskog fakulteta podnosi krivičnu prijavu protiv profesorke Žakline Stojanović, dekana ovog fakulteta, jer postoji osnovana sumnja da je izvršila krivično delo povreda ravnopravnosti iz člana 128 stav 2 Krivičnog zakonika Republike Srbije na taj način što je u vremenskom periodu od 6. decembara 2024. godine, pa do dana podnošanja ove krivične prijave oštećenima uskratila prava čoveka i građana utvrđena Ustavom i zakonima", navodi se u prijavi koju je on pročitao.

Balać je ocenio da je na taj način Stojanović omogućila protivzakonitu obustavu rada Ekonomskog fakulteta i oštećenima onemogućila polaganje ispita i pohađanje redovne nastave.

"U isto vreme davala je pogodnosti određenom broju studenta koji pohađaju međunarodne programe koje Ekonomski fakultet realizuje u saradnji sa Londonskom školom ekonomije i Slobodnim univerzitetom iz Berlina, na taj način što im je omogućila organizovanje nastave od strane profesora Ekonomskog fakulteta i polaganje ispita i izvršila krivično delo povreda ravnopravnosti člana 128 stav 2 Krivičnog zakonika Republike Srbije", rekao je on.

Dodao je da je Stojanović dopustila i organizovanje polaganja ispitnih obaveza pojedinim studentima 28. februara u amfiteatru A3 blokiranog fakulteta kod profesorke Aleksandre Nojković.

Balać je rekao da je ona time dopustila da određena grupa studenata završi akademsku godinu.

"Nadam da se će bar neke institucije reagovati na svakodnevna kršenja Ustava i zakona ove zemlje. Svakodnevna gaženja ljudi i nadam se da će bar neke institucije zaštititi naša Ustavom i zakonom zagarantovana prava", naglasio je on.

Balać je rekao da dok jedni na taj način završavaju svoje obaveze, drugi to ne mogu i oni su "studenti drugog reda". Ponovio je da će studenti koji žele da uče ostati u Pionirskom parku do ispunjenja njihovih zahteva.

недеља, 30. март 2025.
12° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом