Читај ми!

Selaković sa mitropolitom varšavskim Savom

Ministar spoljnih poslova Nikola Selaković, tokom zvanične posete Poljskoj, sastao se sa mitropolitom varšavskim i cele Poljske gospodinom Savom, saopštilo je Ministarstvo spoljnih poslova.

U razgovoru sa ministrom Selakovićem u Mitropoliji poljske pravoslavne crkve mitropolit Sava je podsetio na boravak u našoj zemlji, kao i Begradu gde je 1966. završio doktorske studije teologije.  

Iste godine pred patrijarhom srpskim Germanom zamonašio se u manastiru Rakovica u Beogradu i uzeo ime Sava, u čast prvog srpskog arhiepiskopa Save. 

Šef srpske diplomatije je istakao da mitropolit Sava pripada Srbiji, a ne samo Poljskoj, na šta mu je mitropolit rekao da je Srbin, da ima srpsko ime, kao i da mu je Srbija druga država. 

Selaković je mitropolita pozvao da poseti Beograd i Hram Svetog Save, te mu je preneo pozdrave predsednika Srbije Aleksandra Vučića i patrijarha Srpske pravoslavne crkve Porfirija, navodi se u saopštenju Ministarstva spoljnih poslova.

петак, 14. март 2025.
22° C

Коментари

Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом
Predmeti od onixa
Уникатни украси од оникса