Urgentni centar KCS dobio novo Odeljenje nefrologije

U Urgentnom centru Kliničkog centra Srbije pušteno je u rad novo Odeljenje nefrologije.

Novo odeljenje nadovezuje se na već postojeći, renovirani Centar za transplantaciju. Urgentni centar se u ovom trenutku renovira i spolja i iznutra.

"Nama je uvek drago da otvaramo, odnosno renoviramo jedno po jedno odeljenje", kaže direktor Urgentnog centra KCS, doktor Marko Ercegovac i dodaje da ova institucija radi sve vreme tokom renoviranja.

Ukazuje na to da je unapređeno i Odeljenje za transplantaciju.

"Imamo četiri nova kreveta intenzivne nege za transplantaciju, odnosno Odeljenje za transplantaciju bubrega u sklopu Centra za transplantaciju organa. S druge strane, postoji poluintenzivna nega i izolovane sobe koje su tu u slučaju potrebe za eventualnu dijalizu", rekao je dr Ercegovac.

U rekonstrukciju se, kako kaže, krenulo postepeno – "deo po deo".

"Krenuli smo prvo sa rekonstrukcijom dela urologije, nefrologije, potkrovnih prostorija koje bi omogućile izmeštanje lekarskih soba i povećanje kapaciteta bolesničkih postelja", objašnjava direktor Urgentnog centra.

U ovoj instituciji su ponovo, posle tri meseca pauze, urađene transplantacije. Zahvaljujući saglasnosti porodice donora, presađeni su srce, jetra, bubrezi i rožnjače.

Svi pacijenti su dobro.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

субота, 19. април 2025.
20° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом