Sahranjen Simo Gajin

Dugogodišnji urednik na RTS-u i član UNS-a Simo Gajin sahranjen je u četvrtak u krugu porodice na Novom groblju u Beogradu. Komemoracija Simi Gajinu biće održana u sredu, 10. januara, sa početkom u 11 sati u Udruženju novinara Srbije (Resavska 28).

Simo Gajin je rođen 11. aprila 1929. godine u Ravnom. Studirao je na Pravnom fakultetu.

Novinarstvom je počeo da se bavi u gimnaziji kao dopisnik iz Novog Sada beogradskog lista Glas, podseća UNS.

U Televiziji Beograd radio je od njenog osnivanja 1958. godine. Bio je reporter, komentator, voditelj i urednik Informativnog programa.

Od 1965. do 1973. godine pratio je odlazak naših radnika u inostranstvo. Od reportaža za TV Dnevnik iz Austrije, Nemačke, Švajcarske, Holandije i Belgije nastala je dokumentarna serija "Milion ljudi sa koferima".

Od 1990. do 2001. u političkom magazinu Za i protiv (ZIP) i emisijama "Vremeplov naših dana" i "Otvoreni studio" pokrivao je dešavanja na Balkanu.

Dobitnik je brojnih nagrada i priznanja: Godišnje nagrade RTB (1978), Godišnje pohvale (1975) i Nagrade za životno delo "Svetozar Marković" (1993) Udruženja novinara Srbije, Ordena rada sa zlatnim vencem (1978), Oktobarske nagrade grada Beograda (1996).

Simo Gajin je preminuo 23. decembra u Beogradu, u 89. godini.

Број коментара 4

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

уторак, 01. април 2025.
13° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом