Besplatni sadržaji za decu tokom letnjeg raspusta

Ocene su prebrinuli, pa će brigu zameniti zabava. Osnovci su već na raspustu, a srednjoškolci od srede i onda idu slatke brige – kako da upotpune slobodno vreme.

Ko ne ide na odmor ili čeka da putuje, može da se kupa u beogradskom moru. Kupališna sezona na Adi Ciganliji počinje 26. juna. Pre toga, školarci mogu da se razonode na suvom.

"Organizovali smo besplatne školice ronjenja koje će se održavati utorkom i četvrtkom od devet do 11 časova. Naši mališani će sredom uz đačku knjižicu moći da iznajmljuju bicikle od osam do 20 časova  potpuno besplatno. Takođe započeli smo i sa školicama košarke", kaže Maja Pavlović iz JP "Ada Ciganlija".

A u Čačku posle jedne škole počinje druga – škola plivanja. Svakog leta ovde se obuči oko 500 najmlađih plivača.

"Imamo jako dobre instruktore plivanja koji su iskusni, znaju da rade sa malom decom. Dešava se da neki koji su već prošli školu plivanja žele da ponovo dođu i da usavršavaju stilove. Cena je ostala nepromenjena, 1.500 dinara za jedno dete", objašnjava Aco Jakovljević, direktor Sportskog centra "Mladost" iz Čačka.

Kragujevački đaci naći će se u ulozi turista, i to u svom gradu. Koliko ga dobro poznaju mogu da provere kroz besplatne ture u pratnji vodiča.

"Panoramsko razgledanje grada je organizovano u pratnji naših turističkih vodiča ali će imati i poseban tematski osvrt. Za mlađe osnovce - prirodne znamenitosti grada, akvarijum i botanička bašta. Dok će za decu srednjih škola biti malo ozbiljnije teme - Kragujevac kao prestonica tokom Prvog svetskog rata i izgradnja i industrijalizacija grada u međuratnom periodu", navodi Emina Vidosavljević iz Gradske turističke organizacije "Kragujevac".

I onda kada se u njihovom mestu ne dešava ništa zanimljivo, đacima se preporučuje da za zabavom tragaju sami.

"Preporuka je da se okrenu knjizi jer knjiga je otkad je sveta i veka čovekov najbolji drug. Knjige koriste za zabavu, za pouku, možemo da dođemo do sadržaja koji nas zanimaju. Postoje one obimnije knjige, za koje je potrebno vreme i preporučeno je da čitaju svoje lektire", objašnjava Nada Marković, bibliotekarka u OŠ "Banović Strahinja" u Beogradu.

Naše školstvo važi za jedno od težih u Evropi. Možda je zato opravdano što učenici u Srbiji najduže odmaraju - čak dva i po meseca, za razliku od vršnjaka na zapadu koji odmaraju šest nedelja.

Број коментара 1

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

уторак, 22. април 2025.
16° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом