Koliko je grad koštao vlasnike automobila

Šteta od grada na automobilima nas košta od 1.000 dinara do 1.000 evra, zavisno od toga gde ste prekjuče bili. Grad veličine jabuke lomio je stakla i uništavao limariju u pojedinim delovima Srbije. U osiguravajućim društvima kažu da je nezapamćeno da se toliko ljudi sa kasko osiguranjem javilo posle nepogode. Procena je da je automobila koji nisu tako osigurani i 20 puta više.

U ovoj limarskoj radionici više ne dižu telefon. Rezervisani su sve do oktobra. Kažu da je juče bilo voše od 200 poziva.

Šteta koju je grad napravio zavisi od toga gde ste se nalazili. Naplaćuje se po delu automobila koji je oštećen i veličini automobila.

Autolimar Nenad Nikolić kaže da se Farbanje kreće od 60 evra pa naviše po elementu.

Auto ima četiri stranice i krov pa računajte. I veličina grada ima ulogu.

"Nije isto krov na automobilu koji je mali i na karavanu "audi A6" koji je kao tri krova", kaže Nikolić.

Oni koji su uplatili kasko sada ne žale taj novac. Šta je sa onima koji imaju obično osiguranje?

Rade Badža iz "Dunav osiguranja" kaže da če oni, nažalost, morati sami da snose svoju štetu jer nema instituta koji bi omogućio da naknadu štete potraže od nekog trećeg.

U ovoj osiguravajućoj kući, za dva dana su primili samo na području Beograda i Pančeva 1.000 zahteva za naknadu štete.

"U mojoj dugogodišnjoj praksi stvarno nisam imao ovoliko zahteva da se za samo dva dana evidentiraju u našim mestima za prijavu štete", kaže Badža.

Kasko osiguranje obično imaju novi automobili i oni nešto skuplji. Vlasnik ovakvog vozila koje je 10 godina staro i srednje kategorije, obično ga ne osigurava kasko.

Jedina njihova sigurnost tada je protivgradna zaštita koje ove godine nije bilo i mnogi će kao što su gledali u nebo gledati u institucije koje neće imati odgovor.

Ipak, nevolja sa gradom je ove godine došla sama. Ima i dobrih primera.

Serviser auto stakala Ivan Bogdanović kaže da niko nije iskoristio momenat za povećanje cena stakla, naprotiv, neke cene su po mogućstvu i smanjili.

Dok stakladžije i limari rade u tri smene i pojedine gradske uprave su produžile dežurstva. U Pančevu čak prihvataju i odštetne zahteve za automobile. Ipak, kažu da pored štete na usevima i objektima oni neće biti razmatrani.

Број коментара 2

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

уторак, 22. април 2025.
17° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом