petak, 11.03.2016, 18:11 -> 18:16
Izvor: Tanjug
Otpala vrata helikoptera u Hrvatskoj
Tokom trenažnog leta helikoptera Mi-171Sh, u kome je bila petočlana posada, iz nepoznatih razloga otpala su vrata letelice. Vežba je prekinuta, a helikopter se vratio u vazduhoplovnu bazu.
Hrvatsko Ministarstvo odbrane je saopštilo da se incident dogodio u sredu 9. marta u 20.30, na planiranoj ruti između mesta Rakov Potok i Horvati u Zagrebačkoj županiji.

U helikopteru je bila petočlana posada za noćno letenje.
Nakon nezgode, vežba je odmah prekinuta, a helikopter se vratio u vazduhoplovnu bazu na Lučkom.
Vrata koja su pala nisu prouzrokovala nikakvu štetu na zemlji, te su prevezena u bazu, navodi se u saopštenju.
Vojna policija i Glavni vojni vazduhoplovni sproveli su istragu, preneli su hrvatski mediji.
Uputstvo
Komentari koji sadrže vređanje, nepristojan govor, neproverene optužbe, rasnu i nacionalnu mržnju kao i netoleranciju bilo kakve vrste neće biti objavljeni. Govor mržnje je zabranjen na ovom portalu. Komentari se moraju odnositi na temu članka. Prednost će imati komentari gramatički i pravopisno ispravno napisani. Komentare pisane velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i kraćenja komentara koji će biti objavljeni. Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu webdesk@rts.rs. Polja obeležena zvezdicom obavezno popunite.
Broj komentara 0
Pošalji komentar