Читај ми!

Vaterpolisti Novog Beograda i Radničkog u finalu Kupa Srbije

Vaterpolisti Novog Beograda plasirali su u finale Kupa Srbije pošto su u prvom polufinalu pobedili Partizan 8:5 (4:1, 1:2, 2:1, 1:1) na bazenu "Milan Gale Muškatirović". Drugi finalista je ekipa Radničkog, koja je u neizvesnom melu savladala Crvenu zvezdu 9:8 (3:1, 3:2, 2:2, 1:3).

Bio je ovo treći duel Novog Beograda i Partizana ove sezone i sva tri puta uspešniji su bili Novobeograđani.

Silovito je počeo tim Vladimira Vujasinovića i golovima Strahinje Rašovića, Draška Gogova, Dušana Mandića i Angelosa Vlahopulosa poveo sa 4:0.

Ipak, izabranici Miloša Korolije uspeli su da se vrate rezultatski u meč i priđu na 4:3, ali je još jednom odlična odbrana Novobeograđana bila ključna.

Blistao je u trećoj četvrtini golman Novog Beograda Gojko Pijetlović, koji je odbranio peterac i time praktično pokrenuo ekipu u nastavku.

Ponovo su Gogov, Vlahopulos i Viktor Rašović doneli četiri gola prednosti, pa je Novi Beograd mirno priveo duel kraju.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Draško Gogov sa tri postignuta gola, Angelos Vlahopulos je dva puta zatresao mrežu rivala, a po jednom su pogađali Strahinja i Viktor Rašović i Dušan Mandić.

U ekipi Partizana najbolji je Filip Radojević postigao dva gola.

Drugi finalista je Radnički iz Kragujevca, koji je posle velike drame u finišu pobedio Crvenu zvezdu 9:8 (3:1, 3:2, 2:2, 1:3).

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bili su Aleksa Ukropina i Marko Radulović sa po dva gola, dok je u poraženom timu prednjačio Tankosić sa četiri.

Bila je to treća ovosezonska pobeda Radničkog nad crveno-belima, pošto su prethodno slavili u Superligi Srbije i Regionalnoj ligi.

Kragujevčani su se tako četvrti put uzastopno plasirali u finale Kupa Srbije, gde će pokušati da osvoje treći trofej u istoriji.

Finale je u muškoj konkurenciji igra se u utorak od 19 sati, dok će se od 16.30 sati u vaterpolistkinje Vojvodine i Crvena zvezde boriti za trofej u ženskoj konkurenciji.

недеља, 21. децембар 2025.
5° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом