Читај ми!

Fis preokretom do pobede nad Zverevom i četvrtfinala Majamija

Francuski teniser Artur Fis pobedio je Nemca Aleksandera Zvereva u osmini finala Majamija rezultatom 2:1, po setovima 3:6, 6:3, 6:4.

Фис преокретом до победе над Зверевом и четвртфинала Мајамија Фис преокретом до победе над Зверевом и четвртфинала Мајамија

Fis je do osmine finala pobedio Kanađanina Gabrijela Dijaloa i Amerikanca Frensisa Tijafoa, a potom za četvrtfinale i prvog nosioca turnira Zvereva za tačno dva sata igre u tri seta.

Fis je na zdravstvene probleme reagovao agresivnim stilom igre. Nakon što je dobio lekarsku pomoć, budući da je imao probleme sa bolom u leđima na kraju prvog seta, izdržao je napade drugog igrača sveta i snažnim udarcima izborio pobedu.

Prvi deo meča pripao je Zverevu koji je nagovestio dobru igru sigurnim udarcima s osnovne linije. Posle ujednačenog početka Nemac je u osmom gemu napravio brejk, a potom ga i potvrdio, te došao do vođstva u setovima.

Fis je u drugom setu preuzeo kontrolu, ranim brejkom u drugom gemu i vođstvom od 3:0 obezbedio sebi rasterećeniju igru u nastavku, čime je poravnao rezultat u setovima.

U odlučujućem delu meča, igrači nisu bili dovoljno koncentrisani, viđena su tri brejka, dva su pripala Fisu. Iako je Francuz loše počeo treći set - 3:1, potom je rivalu dozvolio samo jedan gem i na kraju napravio veliki uspeh.

Nakon što je stigao do četvrtfinala turnira u Indijan Velsu, Fis je postao tek treći Francuz koji je u istoj godini stigao do osmine finala na oba turnira "Sanšajn dabla" nakon Janika Noe i Gaela Monfisa.

U četvrtfinalu Fis će igrati protiv Čeha Jakuba Menšika koji je pobedio sunarodnika Tomaša Mahača.

недеља, 30. март 2025.
10° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом