Читај ми!

U Austriji profesionalni sportisti bez obavezne vakcinacije

Iako je austrijska vlada donela odluku o pooštravanju epidemioloških mera, koje predviđaju "2G" pravilo, odnosno pristup objektima zabavnog, sportskog i kulturnog karaktera samo za vakcinisane ili one koji su preležali kovid-19, profesionalni sportisti i dalje ne moraju da budu vakcinisani.

Austrijski vicekancelar i ministar sporta Verner Kogler je objasnio da se za profesionalne sportiste primenjuju ista pravila kao i za zaposlene, za koje na radnom mestu važi "3G" pravilo, a to znači da na posao mogu da dođu i sa negativnim testom.

"Nisam za to da nasilno teramo na vakcinaciju. Radi se o značajnoj ličnoj odluci koja se tiče sopstvenog tela. To mora važiti i za sportiste", objasnio je on.

Njemu je normalno da, na primer, skijaš koji nije vakcinisan u gondoli sedi zajedno sa vakcinisanima, jer je to, dodaje, isto kao što u kafani vakcinisanog gosta može da uslužuje nevakcinisano osoblje.

Kogler objašnjava da to proizilazi iz slobode obavljanja posla, kao i zbog nedovoljno raspoložive radne snage sa čime se suočavaju firme u Austriji.

уторак, 22. април 2025.
28° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом