Odbojkašice Srbije srušile Poljakinje

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije savladala je nakon preokreta selekciju Poljske sa 3:1 u setovima u drugom meču Lige nacija.

Izabranice Zorana Terzića su brzo zaboravile na poraz od Turske u prvom kolu, te u drugom naidgrale Poljakinje.

Poljska je osvojila prvi set sa 25:20, ali je nakon toga Srbija zaigrala znatno bolje.

U naredna dva seta naše reprezentativke su bile za klasu kvaliteniji rival, što se moglo zaključiti i po rezultatu - 25:17 i 25:16.

Naša selekcija imala je psihološku prednost, ali se Poljska nije predavala.

Četvrti, ispostaviće se, odlučujući set doneo je veliku borbu.

Srbija je imala više želje i koncentracije u završnici, pa je osvojila četvrti set sa 25:21 i upisala prvu pobedu u ovogodišnjem izdanju Lige nacija.

Nakon dve utakmice, Srbija ima polovičan učinak, a naredni meč na programu je u četvrtak od 21.00 čas, a protivnik je selekcija Italije.