недеља, 16.03.2025, 16:27 -> 16:38
Извор: РТС, КСС
Milivojević: Igrali smo preko svojih mogućnosti jer su nas otpisali pre turnira
MVP Kupa šampiona u basketu 3x3 Stefan Milivojević izjavio je da su reprezentaciju Srbije pre turnira svi otpisali i dodao da titulu posvećuje saigračima, stručnom štabu i navijačima.
Basketaši Srbije osvojili su Kup šampiona, novoformirano takmičenje Fibe, pobedivši aktuelnog olimpijskog šampiona Holandiju 17:16.
"Igrati za reprezentaciju Srbije je velika čast, još kada debi obeleži zlatna medalja teško je naći reči kojima se sreća može opisati. Čestitke timu koji se borio do kraja, stvarno smo igrali i preko svojih mogućnosti. Nismo navikli na igramo na plus 40 stepeni, ali i to smo izdržali. Ni jednog trenutka nismo odustajali, iako su nas pre početka turnira svi otpisivali i stavili nas čak kao šeste nosioce", rekao je Milivojević, preneo je zvanični sajt KSS.
Milivojević je proglašen za najkorisnijeg igrača turnira (MVP). On je izabran u najbolju trojku Kupa šampiona.
"Došli smo u Bangkok bez i jednog sparing partnera, u izmenjenom sastavu, a pehar je danas u našim rukama. To govori o našem karakteru i ovo je titula za sve nas, stručni štab, fanove i čitavu Srbiju. Titula MVP? Imponuje, ali timsko zlato lepše sija", dodao je reprezentativac Srbije.
Коментари