Boston "pometlao" Indijanu u finalu Istočne konferencije NBA lige

Košarkaši Bostona pobedili su u gostima ekipu Indijane rezultatom 105:102 i sa ukupnih 4:0 u finalnoj seriji Istočne konferencije izborili plasman u veliko finale NBA lige.

Бостон "пометлао" Индијану у финалу Источне конференције НБА лиге Бостон "пометлао" Индијану у финалу Источне конференције НБА лиге

Boston je u seriji protiv Indijane dominantno demonstrirao da je najbolji tim na Istoku, pa će u velikom finalu napasti svoj 18. prsten u istoriji NBA lige. Nakon dve pobede na svom parketu, Seltiksi su "pometlali" Pejserse u Indijanapolisu.

U neizvesnoj četvrtoj utakmici sa mnogo preokreta timovi su se često smenjivali u vođstvu, neretko su na semaforu pisala i dva ista broja, ali razlika ni na trenutak nije bila dvocifrena.

Boston je bolje ušao u meč, brzo je stekao osam poena prednosti (6:14), ali su domaći do poluvremena zaostatak sveli na jedan poen (57:58), a potom u drugom delu igre preuzeli vođstvo, dugo ga čuvali i ponovo se u finišu uplašili pobede.

Indijana je tri i po minuta pre poslednjeg zvuka sirene imala plus četiri (102:98), ali do kraja utakmice nije postigla ni poen.

Boston je izjednačio preko Tejtuma i Brauna, a onda je Derik Vajt, nakon što skoro dva minuta niko nije mogao do koša, pogodio trojku vrednu trijumfa.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Džejlen Braun sa 29 poena, šest skokova i dve asistencije. Proglašen je za najkorisnijeg igrača (MVP) finalne serije Istočne konferencije. Džejson Tejtum je zabeležio 26 poena, 13 skokova i osam asistencija.

Kod domaćih je najbolji bio Endrju Nembard sa 24 poena, 10 asistencija i šest uhvaćenih lopti. Paskal Sijakam je ubacio 19 poena i upisao 10 skokova.

Košarkaši Bostona će u velikom finalu plej-ofa NBA lige igrati sa boljim iz duela Dalasa i Minesote. Maveriksi vode sa 3:0 u seriji, a naredni meč je na programu sutra u Dalasu.