Tripl-dabl Dončića za brejk Dalasa u Oklahomi

Košarkaši Dalas maveriksa savladali su u gostima Oklahoma Siti tandere 104:92 u petom meču polufinalne serije Zapadne konferencije, pa sada vode sa 3:2.

Dalas je u Oklahomi vodio skoro tokom čitavog meča. Domaća ekipa poslednji put bila je u prednosti pri rezultatu 8:7.

Košarkaši Maveriksa su preuzimanjem vođstva preuzeli i potpunu inicijativu. Posle prve deonice koja je završena u egalu - 24:22 za goste utakmica je otišla u jednom pravcu.

Dalas je dobrim procentima šuta iz igre i dobrom odbranom na poluvreme otišal sa sa komfornih 10 poena razlike, a u nastavku su ovu prednost rutinski održavali ne dozvolivši domaćoj ekipi da priđe na manje od sedam poena zaostatka.

Luka Dončić odigrao je izuzetnu partiju na obe strane terena, a meč je završio sa 31 poenom uz 10 skokova i 11 asistencija.

Njega je aktivno pratio Džouns sa 19 poena, dok je Irving ponovo podbacio ubacivši 12.

U gostujućem timu, 30 poena postigao je Gildžus-Aleksander, Holmgren je dodao 13, a Vilijams i Dort po 12.

Šesti meč u seriji igra se u Dalasu u noći između subote i nedelje. Ukoliko trijumfuju, Maveriksi će biti u finalu Zapadne konferencije gde će za rivale imati bolje iz serije Denvera i Minesote, gde Nagetsi takođe vode sa 3:2.