Boston prvi finalista Istočne konferencije

Košarkaši Bostona pobedili su Klivlend 113:98 u petom meču serije čime su se domogli finala Istočne konferencije posle sveukupnog rezultata 4:1.

Boston se ovom pobedom domogao finala Istočne konferencije šesti put u osam godina.

Klivlend je otpor domaćoj ekipi pružao samo tokom prvog poluvremena kada je u nekoliko navrata uspevao da serijama poena stigne par puta do prednosti koja nikada nije iznosila više od šest poena.

Krajem druge četvrtine, Boston je poslednji put napravio preokret na meču i otišao na plus šest na poluvremenu - 58:52.

Kavalirsi su pokušali da se vrate u trećem delu, ali je čvrsta odbrana slala domaćina na liniju penala pa je pred poslednji i odlučujući deo ponovo otišao sa identičnom prednošću.

Ni tu se gosti nisu predavali uprkos izostancima Mičela, Alena i Leverta. Dva puta su u ranoj fazi prilazili na minus tri, ali je Seltiksima tada ponovo proradio šut za tri poena, pa su meč rutinski priveli kraju.

Kod Bostona se istakao Tejtum sa 25 poena i 10 skokova, Horford je dodao 22 uz 15 skokova, dok su zapaženi bili Vajt sa 18 i Holidej sa 13 poena.

Evan Mobli je za Klivlend ubacio 33 poena, a Markus Moris ga je pratio sa 25.

Seltiksi u finalu čekaju boljeg iz duela Niksa i Pejsersa gde Njujork vodi u seriji sa 3:2.