Njujork ponovo u vođstvu - Branson vodio Nikse do treće pobede nad Indijanom

Košarkaši Njujork niksa savladali su Indijana pejserse rezultatom 121:91 u petom meču polufinalne serije Istočne konferencije.

Njujork je na taj način uspeo da dođe do prednosti od 3:2 u seriji koja će se ponovo preseliti u Indijanapolis.

Nakon dve vezane pobede, ekipa Rika Karlajla je bolje započela novi susret na gostujućem terenu, ali je već do kraja prve četvrtine Njujork uspeo da dođe do preokreta.

U nastavku su Niksi nastavili sa odličnom partijom i već na poluvremenu su imali prednost od 15 razlike.

Indijana nije imala loše procente šuta koji bi veliki zaostatak učinili lako objašnjivim, ali je izgubila duplo više lopti i dozvolila čak 20 ofanzivnih skokova.

Do kraja utakmice gosti nisu uspeli da uspostave kontrolu u svom reketu, te je Njujork u svom stilu - odlična partija Džejlena Bransona i poeni iz druge šanse - uspeo da ubedljivo pobedi i održi prednost domaćeg terena.

Najbolji igrač meča bio je Branson koji je postigao 44 poena, a imao je i četiri skoka i sedam asistencija.

Alek Burks i Džoš Hart su dodali po 18 poena, s tim što je Hart zabeležio i 11 skokova.

Indijanu je predvodio Paskal Sijakam sa 22 poena i osam skokova.

Naredni meč na programu je u noći između petka i subote u 1.00 po srednjoevropskom vremenu.