Denver se razgoropadio i vratio jedan brejk u Minesoti

Košarkaši Denvera pobedili su u gostima ekipu Minesote rezultatom 117:90 i prednost Timbervulvsa u polufinalnoj seriji Zapadne konferencije NBA lige smanjili na 2:1.

Nakon dva poraza u Denveru, Nagetsi su odgovorili brejkom u Minesoti, smanjili zaostatak u polufinalnoj seriji Zapadne konferencije na 2:1 i osigurali povratak pred svoje navijače.

Razgoropadili su se ranjeni košarkaši Denvera i izuzetno ubedljivim trijumfom u Minesoti pokazali da neće bez reakcije i borbe predati titulu šampiona NBA lige.

Odlučno su Nagetsi odgovorili na dva loša izdanja pred svojim navijačima i predviđanja da im se sprema "metla", pa su Timbervulvsi u trećoj utakmici dostojan protivnik bili samo tokom prve četvrtine, mada je i njen ishod (28:20 za Denver) već nagoveštavao šta će se dogoditi.

Čim je počeo drugi kvartal gosti su trojkom Džastina Holideja prvi put stekli dvocifrenu prednost (31:20), a uskoro i celih plus 20 (45:25).

Minesota je do kraja prvog poluvremena uspela zaostatak da svede na podnošljivijih 15 poena, ali su Nagetsi nastavili da pogađaju iz svih pozicija, dobili su treći period rezultatom 38:25 i sa nedostižnom zalihom od 27 poena ušli u poslednjih 12 minuta, tokom kojih je sve bilo samo puka formalnost.

Raspucani Denver je utakmicu završio sa odličnih 48,3 odsto uspešnosti pri šutu za tri poena (14/29), pa Minesota sa skromnih 30,3 (10/33) nije mogla ni da se nada povoljnijem raspletu.

Srpski košarkaš i trostruki MVP najkvalitetnije lige na svetu Nikola Jokić doprineo je pobedi svog tima sa 24 poena, 14 skokova i devet asistencija - jedna mu je nedostajala za tripl-dabl učinak. Upisao je u statistiku i po tri ukradene lopte i blokade.

Isti broj poena postigao je i Džamal Mari, uz pet asistencija i tri skoka, Majkl Porter Džunior je ubacio 21 (4/5 za tri), Aron Gordon 13, a Koldvel-Poup 12 poena.

Među igračima Minesote istakao se Entoni Edvards sa 19 poena, šest uhvaćenih lopti i pet asistencija. Pratio ga je sa 14 poena Karl Entoni Tuans, jedini koji je bio mirne ruke - 4/5 za tri poena. Dvocifren učinak zabeležili su još samo Makdanijels i Konli sa po 10 poena.