Bledo izdanje košarkašica protiv Nemačke

Ženska košarkaška reprezentacija Srbije poražena je od Nemačke 73:66 u prvom meču kvalifikacija za Olimpijske igre u Parizu.

Nemice su pobedom došle na korak od plasmana na Olimpijske igre u Parizu, a pred Srbijom se sada nalazi težak zadatak.

Nemačka je dosta bolje otvorila utakmicu. Izabranice Lise Tomejdis imale su velikih 15 poena prednosti na poluvremenu 36:21.

Srbija je u prve dve četvrtine šutirala katastrofalnih devet od 39 iz igre, pa je baš taj segment igre najodgovoriniji za loš rezultat košarkašica Marine Maljković.

Košarkašice se ipak nisu predavale. Zaigrale su dosta čvršće od početka trećeg perioda, a proradila je i igra u napadu.

Srbija je postepeno smanjivala prednost rivala, a uspela je da dođe i do preokreta, kada je na sredini odlučujućeg perioda i vodila 63:59.

Ipak, u narednom periodu usledila je serija Nemica 14:1 kojom su stavile tačku na utakmicu.

Najefikasnija u pobedničkom timu bila je Satu Sabali sa 18 poena, devet skokova i pet asistencija, dok je Njara Sabali dodala 14 poena, 17 skokova i četiri asistencije.

U timu Srbije istakla se Anđela Dugalić sa 13 poena i četiri skoka.

Na Olimpijske igre plasman će izboriti tri najbolje selekcije iz grupe. U drugom duelu sastaju se Australija i Brazil.