Lejkersi nakon dramatične završnice bolji od Finiksa

Košarkaši Los Anđeles lejkersa pobedili su ekipu Finiks sansa 106:103 i izborili plasman u polufinale NBA kupa.

Lebron Džejms bio je najefikasniji igrač Lejkersa, upisao je 31 poen, 11 asistencija i osam skokova. U poslednjoj deonici duela Džejms je ubacio čak 15 poena ekipi Finiksa.

Lejkersi su tokom prve dve četvrtine imali značajnu prednost koju su Sansi kako je vreme odmicalo smanjivali. Na kraju poluvremena razlika na meču u korist Lejkersa je bila 59:47.

U završnici utakmice viđena je drama, Devin Buker je pogodio koš i smanjio razliku 102:101 na 29 sekundi do kraja, ali je Ostin Rivs uzvratio trojkom na 15 sekundi pre isteka vremena. Durent je zatim poentirao za dva poena, rezultat je bio 105:103.

Kontroverzna odluka viđena je u sledećem napadu kada su sudije dodelile tajm-aut Lejkersima koji je zatražio Lebron Džejms, iako je u tom trenutku delovalo da je Buker izbio Rivsu loptu iz ruku.

Sansi su imali pokušaj preko Durenta da izjednače, ali as Sansa nije bio precizan za tri poena, nakon čega su Lejkersi slavili.

Veliki doprinos pobedi Lejkersa dao je i Entoni Dejvis sa 27 poena i čak 15 skokova.

U poraženom timu Kevin Durent je zabeležio 31 poen, sedam poena i četiri asistencije, a sledili su ga Grejson Alen i Devin Buker sa po 21. poenom, a Buker je upisao i 11 asistencija.

Lejkersi će u polufinalu NBA kupa igrati protiv Nju Orleansa.

Košarkaši Milvoki baksa savladali su ekipu Njujork niksa 146:122 i plasirali se u polufinale NBA kupa.