Bogdanović odličan u pobedi Atlante nad San Antoniom

Tim Atlante nadigrao je San Antonio sa 137:135 na gostovanju, a Bogdan Bogdanović je novom odličnom igrom dao doprinos pobedi. U efiikasnosti tim je predvodio Tre Jang sa čak 45 postignutih poena.

Posle poraza na gostovanju od Klivlenda u prošloj utakmici, Atlanta se na gostovanju San Antoniju vratila na pobedničku stazu.

Srpski reprezentativac Bogdan Bogdanović je nastavio sa odličnim igrama i meč završio kao treći na listi strelaca pobedničkog tima.

Bogdanović je meč završio sa 14 postignutih poena uz 2 skoka i 3 asistencije, čime je svih 14 utakmica u novembru završio dvocifrenim učinkom.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Tre Jang sa 65 poena uz 14 asistencija i 4 skoka, a sledio ga je Dežonte Marej sa 24 poena uz 3 skoka i 2 asistencije.

Sparsima nije bilo mnogo od pomoći što su  Džeremi Sošan sa 33 i Dejvis Vasel sa 25 poena buli najefikasniji igrači meča.

San Antonio je dobro ušao u meč i dobio prvu četvrtinu ali su gosti u nastavku preuzeli inicijativu, uspeli da načine rezultatski preokret, a potom i sačuvaju prednost za pobedu.

Na svom terenu slavio je Čikago protiv Milvokija sa 120:113 posle ravnopravnog nadmetanja i produžetka a sjajnom igrom predvodio ih je crnogorski reprezentativac Nikola Vučević.

Vučević je utakmicu završio sa novim dvostrukim dvocifrenim učinkom od 29 poena uz 10 skokova i 6 asistencija i postao igrač sa najviše dabl-dabl učinaka u poslednjih desetak godina.

Milvokiju od koristi nije bila ni nova odlična igra Grka Janisa Adetokumba koji je ubacio 26 poena uz 14 skokova i 5 asistencija.