Filadelfija ubedljivo pobedila Lejkerse i pokvarila slavlje Lebrona Džejmsa

Košarkaši Filadelfije nadigrali su tim LA Lejkersa sa čak 138:94 u utakmici na kojoj je Lebron Džejms postao igrač sa najviše odigranih minuta u istoriji NBA lige. Pobednički tim je predvodio Džoel Embid koji je za pola sata igre ostvario trostruki dvocifren učinak.

Već proslavljeni Lebron Džejms je po broju minuta provedenih u igri nadmašio legendarnog Karima Abdula Džabara i ispisao novu stranicu NBA istorije ali mu protekli meč neće ostati u lepoj uspomeni.

Filadelfija je od samog starta preuzela inicijativu i vođstvo, a već sredinom treće četvrtine su napravili dvocifrenu prednost i više nije bilo dileme o pobedniku.

Predvodio ih je MVP prošle sezone Džoel Embid koji je za pola sata igre ubacio 30 poena uz po 11 skokova i asistencija, a Tajriz Maksi je ubacio 31 poen i bio najefikasniji igrač utakmice.

U timu Lejkersa najviše poena postigao je upravo slavljenik Kralj Lebron sa 18 poena ali mu je to svakako slaba uteha.

U derbiju začelja Istočne konferencije Vašington je nadigrao Detroit sa 126:107 na gostovanju.

Pobednički tim je predvodio Kajl Kuzma, kojem je malo nedostajalo do tripl-dabla: ubacio je 32 poena, kojima je dodao 12 skokova i osam asistencija. Odličan je bio i Deni Avdija, koji je pobedi Vašingtona doprineo sa 16 poena.

Neizvesno je bilo jedino u Indijanapolisu, gde je Portland uspeo da nadigra Indijanu sa 114:110 u samoj završnici vrlo izjednačene igre.