Bogdanović solidan u pobedi Atlante nad Nju Orleansom

Tim Atlante je nadigrao Nju Orleans sa 123:105 na gostovanju predvođen Trej Jangom a naš reprezentativac Bogdan Bogdanović je u igri bio nešto više od dvadeset minuta i šut ga nije uobičajeno služio. Na gostovanju je slavio i Šarlot nad Indijanom sa 125:124 u dramatičnoj završnici posle treće četvrtine u kojoj je postignuto čak 88 poena.

Atlanta je ostvarila četvrtu pobedu u nizu ubedljivo nadigravši Nju Orleans na gostovanju, a kapiten srpske reprezentacije Bogdan Bogdanović je ubacio za njega skromnih 10 poena uz pet skokova i dve asistencije. Ipak uz to je odličnom igrom u odbrani dao vrlo značajan doprinios pobedi.

Tim je u efikasnosti predvodio Trej Jang sa 22 poena uz 12 asistencija i pet skokova, a Džejlen Džonson ga je pratio sa 21 poenom i 11 uhvaćenih lopti.

U poraženom timu Nju Orleansa Zajon Vilijamson je bio najefikasniji igrač meča sa 25 poena ali im je to slaba uteha u porazu.

Na gostovanju je slavio i Šarlot nad Indijanom sa 125:124 na utakmici u kojoj je tokom treće četvrtine postignuto čak 88 poena.

Rezultat ovog dvanaestominutnog perioda bio je 50:38 u korist domaćina ali su u nastavku gosti uspeli da nadoknade zaostatak i na kraju u dramatičnoj završnici dobiju meč za poenom prednosti.

Najefikasniji igrač meča Tajris Haliburton iz poraženog tima Indijane je utakmicu završio sa rekordom karijere sa 43 postignuta poena od kojih je pogodio osam trojki uz 12 asistencija i dva skoka za 36 minuta igre. Ipak, u poslednjem napadu na utakmici dozvolio je da mu Lamelo Bol ukrade loptu čime su Pejsersi ostali bez šanse da upute šut za pobedu.

U pobedničkom timu najefikasniji je bio mladi Mark Vilijams sa 27 poena, a pratili su ga Gordon Hejvord sa 23 poena i Teri Rozir sa 22 poena.

U poslednjoj utakmici igranoj sinoć košarkaši Denvera ubedljivo su nadigrali tim Čikaga sa 123:101 na svom terenu a pobedu su obeležili nova sjajna igra Nikole Jokića i povreda Džamala Marija.