"Orlovi" savladali i Rusiju, u nedelju protiv Nemačke

Košarkaši Srbije savladali su Rusiju sa 85:75, u drugoj utakmici na turniru u Hamburgu. Izabranici Aleksandra Đorđevića u nedelju igraju protiv domaćina Nemačke (15.00).

Srbija i dalje ne zna za poraz u pripremnim mečevima za predstojeće Evropsko prvenstvo. Na turniru u Hamburgu savladana je i Rusija sa 85:75, pa će se "orlovi" u nedelju boriti za trofej protiv domaćina Nemačke.

Posle izjednačenog prvog poluvremena, izabranici Aleksandra Đorđevića su u nastavku dodali gas, postigli 49 poena i savladali neugodnu rusku reprezentaciju.

Najefikasniji u timu Srbije bio je Milan Mačvan sa 17 poena, Vladimir Lučić je dodao 15, a Bogdan Bogdanović 12, uz devet asistencija.

U poraženom timu istakao se Aleksej Šved sa 17 poena.

Srbija će poslednji meč na turniru odigrati u nedelju protiv domaće selekcije Nemačke (15.00).

Nemačka je u subotu, u meču drugog kola, izgubila od Poljske rezultatom 80:75.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

недеља, 20. април 2025.
13° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом