Читај ми!

Zvezda u sremskim oranicama pronašla put ka osmini finala Kupa

Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u osminu finala Kupa Srbije pobedom nad Slovenom u Rumi sa 2:0 (1:0).

Звезда у сремским ораницама пронашла пут ка осмини финала Купа Звезда у сремским ораницама пронашла пут ка осмини финала Купа

Dolazak šampiona Srbije i branioca titule u nacionalnom kupu praznik je za niželigaša Sloven i grad Rumu. Na Zvezdi je bilo da spreči senzaciju i da spreči povredu nosilaca.

Zvezda je na stadionu GFK Slovena, okruženom oranicama, rutinski došla do trijumfa.

Gosti iz Beograda izašli su u najboljem mogućem sastavu usled reprezentativnih obaveza svojih igrača. Prednost je Zvezdi doneo Nemanja Radonjić u 19. minutu posle duplog pasa sa Tomasom Handelom na desnoj strani šesnaesterca.

Crveno-beli su propustili još par izglednih prilika. Aleksandar Katai je u 33. minutu uspeo da predbribla golmana Ostojića, ali je njegov šut izblokirao Kačarević glavom u gol-aut. Četiri minuta kasnije je Mirko Ivanić opasno šutirao, međutim preko prečke.

I domaćini, inače sedmoplasirani tim Srpske Lige Vojvodina, imali su svoje šansu, i to već u drugom minutu. "Desetka" Rumljana Petrošević je promašio kolosalnu, stopostonu priliku za iznenađujuće vođstvo. Njegov šut sa par metara je nestvarno prešao preko prečke.

Drugi gol Zvezde pao je u 57. minutu. Mirko Ivanić je pokraj leve stative šutirao u dalju stativu. Lopta se sporo kretala po neravnom i vlažnom terenu, jedva se dokotrljala i odbila o staticu preko gol-linije.

Još jednom je Sloven zapretio u 71. minutu. Lepa akcija započeta duplim pasom nije pretvorena u gol zahvaljujući intervenciji Rodrigaa, koji je bio ispred napadača Slovena Ostojića pred gol-crtom i mirno prebacio loptu preko gola.

Naredni rival Crvene zvezde biće Javor u sklopu gostovanja u Ivanjici u okviru Superlige Srbije.

Plasman u osminu finala Kupa Srbije ranije su izborili Grafičar, Jedinstvo Ub, Trajal, Zemun, Železničar, IMT, OFK Vršac, Radnički Niš, Mačva, Budućnost Dobanovci, Dubočica, Novi Pazar, Spartak, Vojvodina i Borac Čačak.

среда, 27. мај 2026.
21° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом