Junajted sa tri gola u drugom produžetku izborio polufinale, Bode posle penala šokirao Rim

Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su posle produžetka Olimpik Lion sa 5:4 u drugoj utakmici četvrtfinala Lige Evrope čime su izborili plasman u polufinale takmičenja. Bode Glimt je posle boljeg izvođenja penala protiv Lacija doneo muk na "Olimpiku".

Olimpik Lion nije uspeo da sačuva prednost od dva gola u drugom produžetku.

Na poluvremenu su stvari izgledale loše po ekipu u kojoj nastupa Nemanja Matić. Posle prvih 45 minuta Lion je imao dva gola zaostatka.

Manuel Ugarte u 10. minutu prvi put je zateresao mrežu Perija, a potom je u prvom minutu nadoknade to uradio i Dalo.

Lion je posle pauze preuzeo potpunu inicijativu i izgledao kao potpuno druga ekipa. 

Zaostatak je u 71. minutu smanjio Toliso posle asistencije Lakazeta, a poravnanje je u 78. doneo Taljafiko.

Meč je ušao u produžetak, ali stvari ponovo nisu bile sjajne po Olimpik jer je minut pre kraja isključen Toliso zaradivši drugi žuti karton.

U poslednjem minutu prvog produžetka Čerki je postigao gol za vođstvo Liona 2:3, a tri minuta kasnije Lakazet je sa bele tačke povisio na 2:4.

Nadu "crvenim đavolima" probudio je Fernandeš takođe iz jedanaesterca u 114. minutu kada su neki navijači već počeli da izlaze sa "Old Traforda".

Kodi Mejnu je posle asistencije Kazemira doneo izjednačenje domaćinu u 120. minutu. Očekivali su se penali, ali je onda Hari Megvajer ponovo posle aistencije Kazemira zapečatio sudbinu gostiju.

U polufinalu Junajted će igrati protiv Bilbaa.

Muk na "Olimpiku"

Lacio je uspeo da nadoknadi dva gola zaostatka iz Norveške i izbori produžetke, ali ne i da obezbedi slavlje navijačima posle meča.

Kasteljanos je u 21. minutu doneo radost domaćim navijačima na "Olimpiku" i postavio konačni rezultat u prvom delu.

Produžetke Laciju doneo je Nolsin posle asistencije Nolsina u trećem minutu sudijske nadoknade.

Nisu dugo čekali domaći navijači da ponovo slave pošto je Dia u 100. minutu pogodio za 3:0.

Helmersen je u 109, pogodio za 3:1 i penale, a potom je zaradio i crveni karton.

Čouna, Nolsin i Kasteljanos promašili su penale za Lacio i tako poslali Bode u samu završnicu.

Norvežani će se za finale boriti protiv Totenhema.

Utakmice četvrtfinala Lige Evrope:

Bilbao - Rendžers 2:0
Frankfurt - Totenhem 0:1
Lacio - Bode Glimt 2:0/3:1 (Bode sigurniji u izvođenju penala)
Mančester junajted - Lion 2:2 (posle produžetka 5:4)

субота, 19. април 2025.
14° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом