Argentina posle drame i penala prvi polufinalista Kopa Amerika

Branioci trofeja, fudbaleri Argentine, prvi su polufinalisti Kopa Amerika, pošto su u četvrtfinalu boljim izvođenjem jedanaesteraca eliminisali Ekvador (4:2 penalima, 1:1 u regularnom toku).

Argentina je pred skoro 70 hiljada navijača u Hjustonu povela golom Lisandra Martineza u 35. minutu. Štoper Mančester Junajteda bio je strelac udarcem glavom posle kornera Aleksisa Makalistera.

Ekvador je imao šansu da izjednači u 62. minutu, ali je Ener Valensija loše izveo penal, pogodio je stativu. Ekvador je penale izborio golom Kevina Rodrigeza u 90+1. minutu.

Na Kopa Amerika nema produžetaka u četvrtfinalu i polufinalu, pa se odmah pristupilo izvođenju penala. Na startu penal serije kapiten Argentine Leo Mesi je pogodio prečku, ali to nije koštalo šampione sveta jer je golman Emilijano Martinez odbranio dva penala Ekvadorcima Anhelu Meni i Alanu Mindi.

Osim Mesija, svi izvođači penala za Argentinu su bili uspešni. Argentina će u polufinalu igrati protiv pobednika meča Venecuela - Kanada.