Aleksandar Mitrović postigao dva gola za Al Hilal, od Srbina bolji samo Ronaldo

Fudbaleri Al Hilala pobedili su na svom terenu ekipu Al Reda rezultatom 3:1 u meču 20. kola Profesionalne lige Saudijske Arabije, a dva gola za domaći tim postigao je reprezentativac Srbije Aleksandar Mitrović.

Aleksandar Mitrović je postigao dva gola za Al Hilal - u trećem i 29. minutu sa bele tačke.

Treći pogodak domaćih dao je Kalidu Kulibali u 52. minutu, a jedini strelac za goste bio je Amir Sajud u šestom minutu nadoknade.

Mitrović je zamenjen u 76. minutu, a za ekipu Al Hilala igrao je još jedan srpski reprezentativac - Sergej Milinković-Savić. I on je zamenjen u 58. minutu.

Mitrović se nalazi na drugom mestu na listi strelaca Profesionalne lige Saudijske Arabije sa 19 golova. Prvo mesto drži fudbaler Al Nasra Kristijano Ronaldo, koji je postigao 21 gol.

Al Hilal je na prvom mestu na tabeli sa 56 bodova, a u narednom kolu gostovaće Al Etifaku.