Mančester siti na korak od četvrtfinala Lige šampiona

Fudbaleri Mančester sitija savladali su Kopenhagen 3:1 u prvom od dva duela u okviru osmine finala Lige šampiona.

Mančester siti je još jednom potvrdio da je u ovom trenutku najbolji tim u Evropi. Domininatno je završio duel na "Parkenu" u Danskoj.

Siti je uspeo da upiše 21. utakmicu u nizu bez poraza u Ligi šampiona, a pored toga iz trećeg pokušaja je savladao Kopenhagen kao gostujući tim.

Nedostatak takmičarskog ritma bio je primetan u igri Kopenhagena. Prošlo je 63 dana od kada su igrači danskog tima odigrali poslednji duel pre meča protiv Sitija u Ligi šampiona.

Siti je do vođstva stigao u 11. minutu meča. Ofanziva se isplatila kada je Fil Foden dodao loptu do Kevina de Brujnea koji je sa desne strane unutar šesnaesterca pogodio suprotan ugao i savladao golmana Kopenhagena.

Lepota fudbala oličena je u akciji Foden - De Brujne. Nesmetan protok lopte i sjajan udarac u nebranjivi deo gola.

Ipak, i najboljim timovima se događaju greške. Izuzetno nesmotren potez golmana Mančester sitija koji je praktično dodao loptu do Magnusa Matsona je iskorišćen je u 34. minutu. Vezni igrač Kopenhagena je matirao Brazilca preciznim udarcem sa dvadestak metara.

Međutim, Siti je nastavio s napadačkim sistemom igre i u finišu prvog poluvremena stigao do novog vođstva. U glavnoj ulozi bio je Bernardo Silva koji je kretnjom poremetio protivničke defanzivce, a pritom sjajno ispratio dodavanje Kevina de Brujnea i na kraju efikasno okončao akciju s desne strane unutar šesnaesterca laganim plasmanom lopte.

Konačan rezultat postavio je Fil Foden u 92. minutu, koji je tokom celog meča bio jedan od najboljih igrača Sitija. Vezni igrač je odlično pratio asistenciju De Brujnea i doveo "građane" na korak od četvrtfinala Lige šampiona.

U drugoj utakmici večeri Real Madrid je bio bolji na gostovanju od Lajpciga.

Revanš meč između Mančester sitija i Kopenhagena igraće se 6. marta u Engleskoj.