Inter Majami bez Mesija poražen u finalu kupa

Fudbalski klub Inter Majami poražen je od Hjuston Dinama sa 1:2 (0:2) u finalu kupa SAD i propustio priliku da dođe do prvog pehara sa ovog takmičenja. U sastavu tima nije bilo Lionela Mesija koji je zbog povrede propustio prvo finale u karijeri, posle čak 42 odigrana i 29 osvojenih pehara.

Inter je u meč ušao znatno oslabljen jer pored Mesija, koji je doživeo povredu u prethodnom meču, za ekipu Herarda „Tate“ Martina nije mogao da igra ni Đordi Alba.

Dinamo je odlično ušao u meč i već u prvom poluvremenu došao do velike prednosti kojom je praktično obezbedio pobedu.

Poveli su u 24. minutu golom Grifina Dorsija, a devet minuta kasnije Deandre Jedlin je skrivio jedanaesterac, a Amin Basi je uvećao prednost na 2:0.

Inter Majami je u avgustu predvođen Lionelom Mesijem osvojio Liga kup, a domogao se i ovog finala. Proslavljeni Argentinac je ovoga puta zbog povrede pratio finale sa tribina, a njegov tim nije uspeo da dođe i do ovog trofeja.