Voždovac iznenadio Zvezdu, prvi poraz crveno-belih u Superligi

Fudbaleri Voždovca savladali su na svom terenu ekipu Crvene zvezde 3:2 u okviru petog kola Superlige Srbije. Voždovac je prekinuo neslavan niz protiv Zvezde, jer je do ove utakmice 15 puta zaredom bio poražen od crveno-belih.

Voždovac je upisao drugi trijumf ove sezone, a ujedno su pobedom obeležili i desetogodišnji jubilej stadiona na kome igraju.

Do ranog vođstva domaći tim je stigao nakon greške Miloša Degeneka na desnoj strani blizu šesnaesterca Zvezde, strelac je bio napadač Borisav Burmaz.

Zvezda je nakon primljenog gola uzvratila ofanzivnom igrom, ali nije napravila nijednu akciju kojom bi ugrozili protivničku ekipu.

Crveno-beli su tokom prvog poluvremena u većoj meri igrali na polovini protivnika i imali veći posed lopte od čak 71%, ali to nije bilo dovoljno da postignu pogodak.

Mihajlo Nešković bio je strelac drugog gola za Voždovac u 44. minutu.

U nastavku meča, gosti su napadali, ali nisu uspevali u nameri da smanje rezultatsku razliku.

Kao i kod prvog gola, Voždovac je nakon greške defanzivca Zvezde Aleksandra Dragovića uspeo da dođe do trećeg gola i velike prednosti, strelac je bio Danilo Teodorović u 61. minutu.

Prvi pogodak za crveno-bele postigao je Milan Rodić u 74. minutu, nakon preciznog dodavanja Gejlora Kange.

Konačan rezultat meča postavio je Kanga nakon realizovanog penala u 90. minutu. U završnici utakmice Voždovac je igrao s igračem manje jer je Vukašin Đurđević dobio direktan crveni karton.

Zvezda je doživela prvi poraz u Superligi Srbije nakon 27. oktobra 2021. godine kada je Radnik bio bolji, a Voždovac je poslednji put, pre ovog meča, savladao crveno-bele 2017. godine.