Siti sa kreča osvojio Superkup Evrope, Gudelj tragičar za Sevilju

Fudbaleri Mančester sitija osvojili su prvi trofej u sezoni, pošto su u utakmici Superkupa Evrope u Pireju savladali Sevilju posle boljeg izvođenja penala. Posle 90 minuta bilo je 1:1, poslednji jedanaesterac za španski tim promašio je Nemanja Gudelj.

Odličan meč odigrala je Sevilja protiv šampiona Evrope na stadionu "Jorgos Kariskakis", ali je Siti odneo pobedu i trofej posle boljeg izvođenja penala.

U regularnih 90 minuta igre bilo je 1:1.

Sevilja je povela golom En Nesirija u 25. minutu, da bi izjednačenje timu Pepa Gvardiole doneo Kol Palmer u 63.

Siti je imao terensku inicijativu tokom svih 90 i nešto minuta igre, ali je Sevilja nekoliko puta ugrozila Edersona iz kontranapada.

U penal seriji svi izvođači su bili precizni, osim reprezentativca Srbije Nemanje Gudelja koji je u petoj seriji pogodio prečku.